Powrót

Grzegorz Jaroszuk

W 2011 skończył studia na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi.

Jego film dyplomowy „Opowieści z chłodni” zdobył ponad 30 nagród na festiwalach w Polsce i na świecie (Locarno, Sundance, AFI Los Angeles). Jego pełnometrażowy debiut „Kebab i Horoskop” miał premierę na festiwalu w Karlovych Varach w 2014. Film zdobył nagrody za najlepszy debiut na Raindance Film Festival oraz Rome Independent Film Festival.

Od 2011 jet członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

Obecnie Grzegorz kończy prace nad swoim drugim filmem pełnometrażowym pt. „Bliscy”.

Data urodzenia: 03.07.1983
Wykształcenie: PWSFTviT w Łodzi
Języki: english (fluent)
Filmweb: Sprawdź
Filmpolski: Sprawdź

Dorobek artystyczny

2019"Bliscy"Mental Disorder 4
2014"Kebab i Horoskop"Mental Disorder 4
2014"Mine de rien"Adastra Films
2011"Opowieści z chłodni"PWSFTiT

Nagrody

2015Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Lajkonik za najlepszy krótkometrażowy film fabularny; za "oryginalny nowatorski język filmowy poszerzający środki wyrazu polskiej kinematografii" za film "Mine de rien"
2014Londyn (Raindance Film Festival) Nagroda za najlepszy debiut pełnometrażowy za film "Kebab i Horoskop"
2014Rzym (Rome Independent Film Festival)-Nagroda dla najlepszego zagranicznego filmu pełnometrażowego za film "Kebab i Horoskop"
2014Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
2011Łódź (Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych i Telewizyjnych "Mediaschool")-Grand Prix "Jury jednomyślnie przyznało Grand Prix filmowi, który w mistrzowski sposób realizuje spójną wizję reżysera. Choć nie mamy wątpliwości, że oglądamy film studencki, jest on zrealizowany w perfekcyjny sposób. Ma na to wpływ, między innymi, świetnie dobrana obsada, zwłaszcza w przypadku dwojga głównych bohaterów i kierownika sklepu, dobrze zrealizowany dźwięk i pełna humoru historia" za film "Opowieści z chłodni
2011Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda nagroda "Pianifica Prize" za film "Opowieści z chłodni"
2011Los Angeles (AFI FEST)-Wielka Nagroda Jury dla krótkiej fabuły za film "Opowieści z chłodni"
Pobierz